Import aut z USA

Mercury – amerykańska marka samochodów osobowych.

Mercury Mariner

Mercury Mariner

Kompaktowy 5 drzwiowy SUV przewożący do 5 osób, bliźniaczo podobny do Forda Escape i Mazdy Tribute. Podstawowe różnice to: wygląd zewnętrzny (np. reflektory przednie i tylne), wnętrze i wyposażenie (chociażby możliwość dokupienia dwukolorowej skórzanej tapicerki), oraz charakterystyczny dla Mercury'ego chromowany grill. Mariner wyposażony jest w silniki: 2,3 l Duratec 23 R4; 2,3 l Duratec 23E R4 + silnik elektryczny lub 3,0 l Duratec 30 V6 zespolone z automatyczną 4-biegowa, bezstopniową skrzynią biegów CVT.


Mercury Grand Marquis

Mercury Grand Marquis

Mercury Grand Marquis - luksusowy samochód osobowy. Dostępny jako 2-drzwiowe coupé i 4-drzwiowy sedan. Samochód napędzany jest typowymi dla aut z USA mocnymi silnikami: V8 4,6 l Modular; V8 4,9 l Windsor lub V8 5,8 l Windsor. Moc przenoszona była na oś tylną poprzez 4-biegową automatyczną skrzynię biegów.


Mercury Milan

Mercury Milan

Średniej wielkości sedan, nieco lepiej wyposażony i inaczej stylizowany od Forda Fusiona. Milan wypełnia lukę po modelach Mystique i Sable, które zakończono produkować odpowiednio w 2000 i 2005 (następna, piąta generacja Sable na rynek weszła w 2007 już jako samochód o klasę większy niż Milan). Tym samym, jest najmniejszym obecnie oferowanym sedanem z czterocylindrowym silnikiem. Standardowo wyposażany jest w 5-biegową manualną skrzynię biegów, a w opcji oferuje się jeszcze 5-biegową przekładnię automatyczną (obie te skrzynie biegów są konstrukcją Mazdy). Samochody napędzane silnikami V6 kojarzone są tylko z 6-biegowym automatem firmy Aisin. W napęd na cztery koła (4x4) można wyposażyć tylko Milana z V6.


Mercury Sable

Mercury Sable

Przednionapędowy samochód klasy średniej. Auto jest bliźniaczym odpowiednikiem Forda Taurusa. Na początku produkcji Sable standardowo wyposażano w 3,0-litrowy, 147-konny silnik Vulcan V6. Jako opcja dostępny był 3,0-litrowy, 203-konny DOHC Duratec 30 V6. Wersje wyposażeniowe: model bazowy GS oraz bardziej luksusowy LS. W GS oferowano odtwarzacz płyt CD i elektrycznie sterowany fotel kierowcy, w LS elektryczny szyberdach lub skórzane obicia siedzeń. Boczne poduszki powietrzne i system kontroli trakcji były dostępne w obu modelach. W 2003 r. wprowadzono wersję Platinum Edition, która zawierała skórzaną tapicerkę, specjalne koła i znaczki identyfikujące.


Import części zamiennych

Dostępność do części zamiennych dla aut z rynku USA jest teraz bardzo dobra. Jesteśmy w stanie w 2-3 dni sprowadzić większość części do popularnych marek samochodów amerykańskich jeżdżących po polskich drogach. Jednak jak to jest z dziewczynami – jednemu podoba się blondynka, a drugiemu brunetka, tak więc jeżdżą po naszych drogach również samochody z USA, które do typowych nie należą. Użytkownicy muszą więc ratować się zakupem części zamiennych w USA, a bardzo często nie potrafią tego sami zrobić. Nie stanowi dla nas żadnego problemu, aby takie części do Polski sprowadzić, a czas na ich dostawę można skrócić nawet do kilku dni. Służymy w tym zakresie wszelką wiedzą i pomocą.

Kalkulacja kosztów importu

Na całość usług importowych składają się następujące elementy:

  • transport do portu wysyłki
  • zodprawa celna w porcie wysyłki,
  • załadunek kontenera na fracht morski,
  • rozładunek pojazdu w porcie przeznaczenia
  • odprawa celna w UE
  • transport pojazdu do Polski
  • zapłata akcyzy
  • zapłata podatku VAT
  • koszty rejestracji

Zachęcamy również do pobrania kalkulatorów zakupu: