Import aut z USA

Ford – amerykańska marka samochodów osobowych. Obecnie należy do koncernu General Motors.

Ford Edge

Ford Edge

5-drzwiowy średniej wielkośći SUV oparty na płycie podłogowej CD3 amerykańskiego modelu Fusion. Wersję SE wyposażono w siedzenia z tkaniny, ręczną klimatyzację, stereo AM / FM , 17" felgi aluminiowe. W wersji SEL dodano skórzaną kierownicę. Limited obejmuje skórzane fotele, automatyczną dwustrefową regulację temperatury oraz SYNC (System łączności w samochodzie) oraz chromowane 19" felgi. Dostępne silniki: R4 2.0 EcoBoost 240 KM; V6 3.5 Duratec DOHC 269 KM oraz V6 3.7 Duratec DOHC 309 KM


Ford Focus

Ford Focus

Ford Focus II przeznaczony na rynek amerykański zadebiutował w 2007 roku. Jest to zupełnie inne auto w stosunku do światowo-europejskiej odmiany. Zrezygnowano z wersji hatchback i kombi. Za to pojawiło się coupe. Fordy Focus z USA posiadają silniki: 2,0 l Zetec 130 KM; 2,0 l Duratec 170 KM ;2,0 l Duratec turbo 215 KM (RS).


Ford Mustang

Ford Mustang

Samochód osobowy typu pony car produkowany od 1964 roku, jako amerykańska odpowiedź na produkowane w Europie sportowe wozy GT. Piąta generacja bardziej niż poprzednicy nawiązuje swoim wzornictwem do modeli z lat 60. Podstawowa wersja samochodu posiada silnik V6 o mocy 210 koni mechanicznych. Wersja GT jest wyposażona w 305-konny silnik V8 OHV 24v, o pojemności 4,6 litra . Nowy Mustang jest staranniej wykonany i wykończony od swego poprzednika. Nowy model okazał się bardzo popularny – około połowa wszystkich aut sportowych sprzedawanych obecnie w USA to właśnie Mustangi. Dla modeli z silnikiem V6 wyprodukowanych w 2006 roku dostępny jest "Pony Package", czyli ulepszone zawieszenie, szersze opony, nowe felgi, nowy styl atrapy chłodnicy oraz spoiler.


Ford Ranger

Ford Ranger

Ford Ranger to kompaktowy pickup, który staje się najlepiej sprzedającym kompaktowym samochódem w Stanach Zjednoczonych od 1987 do 2004 roku. W ofercie dostępne są silniki (107 KM kW) I4 2.3-litrowy 207 KM i 154 kW), (4.0-litrowy V6) 3.0 Vulcan V6. Ranger otrzymał lift, w tym nową osłonę chłodnicy, kaptur i przedni zderzak, jak również odświeżono przednie i tylnie światła . Wersja "Piorun" zawiera różne opcje, takie jak unikalny przedni i tylni zderzak, wlot powietrza, spalin, a nawet spoiler. Ford Ranger to pierwszy mały pickup, który wprowadził podwójne poduszki powietrzne dla poprawy bezpieczeństwa.


Ford Expedition

Ford Expedition

Expedition stworzono by konkurował z takimi samochdami jak Chevrolet Tahoe, GMC Yukon czy Toyota Land Cruiser. Dostępne silniki: 4,6 l V8, 160 kW (1997 - 1998) 4,6 l V8, 179 kW (1999 - 2002) 5,4 l V8, 172 kW (1997 - 1998) 5,4 l V8, 194 kW (1999 - 2002) Trzecią generację Expedition opartoy na fordowskiej platformie T, która dysponuje m.in niezależnym tylnym zawieszeniem. Jak w poprzednich latach, model jest wyposażany w 5,4-litrowy silnik V8, którego moc wystarcza do holowania nawet 4130 kg. Przedłużona wersja modelu Expedition EL zastąpiła Forda Excursiona i może konkurowac np. z Chevroletem Suburbanem czy GMC Yukonem XL. W Kanadzie i Meksyku ta wersja jest sprzedawana jako Expedition Max. EL/Max jest o niecałe 40 cm dłuższy od wersji standardowej.


Import części zamiennych

Dostępność do części zamiennych dla aut z rynku USA jest teraz bardzo dobra. Jesteśmy w stanie w 2-3 dni sprowadzić większość części do popularnych marek samochodów amerykańskich jeżdżących po polskich drogach. Jednak jak to jest z dziewczynami – jednemu podoba się blondynka, a drugiemu brunetka, tak więc jeżdżą po naszych drogach również samochody z USA, które do typowych nie należą. Użytkownicy muszą więc ratować się zakupem części zamiennych w USA, a bardzo często nie potrafią tego sami zrobić. Nie stanowi dla nas żadnego problemu, aby takie części do Polski sprowadzić, a czas na ich dostawę można skrócić nawet do kilku dni. Służymy w tym zakresie wszelką wiedzą i pomocą.

Kalkulacja kosztów importu

Na całość usług importowych składają się następujące elementy:

  • transport do portu wysyłki
  • zodprawa celna w porcie wysyłki,
  • załadunek kontenera na fracht morski,
  • rozładunek pojazdu w porcie przeznaczenia
  • odprawa celna w UE
  • transport pojazdu do Polski
  • zapłata akcyzy
  • zapłata podatku VAT
  • koszty rejestracji

Zachęcamy również do pobrania kalkulatorów zakupu: