Import aut z USA

Cadillac – amerykańska marka samochodów osobowych. Obecnie należy do koncernu General Motors.

Cadillac ATS

Cadillac ATS

Cadillac ATS - samochód osobowy klasy średniej. Konstrukcyjnie auto opierto na płycie podłogowej GM Aplha. Auto zdobyło tytuł North American Car of the Year 2013. Samochód wyposażono w silniki: 2l turbo, 2,5l oraz 3,6l V6. W wyposażeniu standardowym pojazdu znajduje się m.in. 8-calowy wyświetlacz, system nagłośnienia Bose, dwustrefowa klimatyzacja, skórzane fotele, 8 poduszek powietrznych, system ostrzegania przed kolizją z samochodem w martwym punkcie oraz system alarmujący o niezamierzonym przekroczeniu linii pasa ruchu, tempomat i kamera cofania.


Cadillac CTS

Cadillac CTS

Auto oparte zostało na płycie podłogowej GM Sigma, napęd przenoszony jest na tylną oś. CTS wprowadzono na rynek jako sedan o sportowym zacięciu jako następcę modelu Catera. Do napędu użyto podwójnie turbodoładowanej jednostki V6 o pojemności 3,6-litra generującej moc 426 KM oraz 583 Nm momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest na tylną oś za pośrednictwem 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 274 km/h, przyspieszenie 0-100 km/h mniej niż 5 s. Oprócz tego dostępne są także słabsze silniki V6 3.6 321 KM i R4 2.0 turbo 272 KM[18]. Wersja CTS-V (2015) została wyposażona w 6,2-litrowy silnik wspomagany kompresorem o mocy 640 KM i 855 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna wynosi 322 km/h. Do przekazania napędu na tylną oś pojazdu użyto 8-biegową automatyczną skrzynię biegów.


Cadillac Escalade

Cadillac Escalade

Escalade - występuje w trzech wersjach wyposażenia. Pierwsza podstawowa, posiada silnik 5.3 V8 z napędem na tylną oś oraz EXT z 6-litrowym silnikiem i AWD. W standardzie mieści 7 osób natomiast w opcji można zamówić środkową kanapę dającą miejsce 8 pasażerom. Przedłużony Escalade (ESV) stworzono go na bazie Chevroleta Suburbana. Wprowadzono go do sprzedaży w 2003 roku i jest dostępny tylko z silnikiem 6.0l i napędem na wszystkie koła. W wersji ESV znajduje się najbogatsza opcja wyposażenia - Platinium Edition, która stawia Escalade w czołówce najdroższych SUVów. Tak samo jak "zwykły" Escalade, wersja ESV mieści 7 pasażerów a opcjonalnie nawet 8. Hybrid Wersja Hybrid bazuje na Chevrolecie Tahoe Hybrid. Dostępny w kolorze białym lub czarnym.


Cadillac SRX

Cadillac SRX

Zbudowany na płycie podłogowej GM Epsilon II na podstawie prototypu Provoq. W 2012 roku auto przeszło face lifting. Zmieniono m.in. atrapę chłodnicy, kształt bocznych wlotów powietrza, nowe reflektory przednie ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej z diodami LED oraz dodano nowy wzór 20-calowych alufelg. We wnętrzu pojazdu zmodernizowano m.in. konsolę środkową z multimedialnym zestawem CUE, nową kierownicą, zegarami i drążkiem zmiany biegów. Przy okazji liftingu pojazd doposażono w system aktywnej redukcji hałasu, panoramiczny dach, aktywny tempomat oraz system automatycznego hamowania. Dodano także nową jednostkę napędową o pojemności 3.6 l w układzie V6 o mocy 312 KM. Standardowe wyposażenie pojazdu obejmuje m.in. przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, ABS, ESP, system odłączania pedałów w momencie kolizji, system nawigacji z wysuwanym z konsoli środkowej ekranem dotykowym, system multimedialny z wbudowanym twardym dyskiem i osobnymi monitorami dla pasażerów tylnej kanapy, dwustrefową klimatyzację automatyczną, aktywne światła oraz elektrycznie otwieraną klapę bagażnika.

Import części zamiennych

Dostępność do części zamiennych dla aut z rynku USA jest teraz bardzo dobra. Jesteśmy w stanie w 2-3 dni sprowadzić większość części do popularnych marek samochodów amerykańskich jeżdżących po polskich drogach. Jednak jak to jest z dziewczynami – jednemu podoba się blondynka, a drugiemu brunetka, tak więc jeżdżą po naszych drogach również samochody z USA, które do typowych nie należą. Użytkownicy muszą więc ratować się zakupem części zamiennych w USA, a bardzo często nie potrafią tego sami zrobić. Nie stanowi dla nas żadnego problemu, aby takie części do Polski sprowadzić, a czas na ich dostawę można skrócić nawet do kilku dni. Służymy w tym zakresie wszelką wiedzą i pomocą.

Kalkulacja kosztów importu

Na całość usług importowych składają się następujące elementy:

  • transport do portu wysyłki
  • zodprawa celna w porcie wysyłki,
  • załadunek kontenera na fracht morski,
  • rozładunek pojazdu w porcie przeznaczenia
  • odprawa celna w UE
  • transport pojazdu do Polski
  • zapłata akcyzy
  • zapłata podatku VAT
  • koszty rejestracji

Zachęcamy również do pobrania kalkulatorów zakupu: